WORD OF THE DAY


SŁÓWKO DNIA: Czy Joey Mantia jeździ na quadzie?


Dziś krótko o skróconych formach w sporcie.

Spójrzmy na słówko quads. Oczywiście może ono sugerować, że chodzi o quadricycles, czyli terenowe wszędołazy na czterech kółkach.

Wystarczy jednak wyguglować „Joey Mantia” dopisując „quads” i wszystko stanie się jasne: tak rozbudowane quads (=quadriceps femoris muscles), czyli „czwórki”, mięśnie czworogłowe, to marzenie każdego rolkarza szybkiego. No cóż, to marzenie jest możliwe do spełnienia – wystarczy tylko przez kilka lat wykonywać regularnie setki plyos (= plyometric exercises), czyli ćwiczeń plyometrycznych, a każde z ćwiczeń musi mieć odpowiednio dobraną liczbę reps (repetitions).


Z kolei przedstawicielki płci pięknej dbają o kształt nieco wyżej położonej części ciała, starając się rzeźbić swoje butts (=buttocks - pośladki). Aby nadać im kształt, fitnessowe rzeźbiarki spalają tłuszcz w strefach cardio oraz mocno atakują na siłowni swoje glutes (gluteal muscles – mięśnie pośladkowe). Oczywiście każda z nich chciałaby mieć piękny six-pack („kaloryfer”), który tworzą abs (abdominals - mięśnie brzucha).

Pozdrawiam wszystkich. Biegnę pracować nad swoimi quads i abs. Natomiast glutes i butts sobie dzisiaj odpuszczę.


WSZYSTKIE SŁÓWKA DNIA:

Trening treningowy nierówny.
Afera skokowa po angielsku.
Czy Joey Mantia jeździ na quadzie?
We are the champions, aren't we?
Runner, czyli biegacz niejedno ma imię.
Dyscyplina sportowa czy dyscyplina w sporcie?